news
1400/10/16

برگزاری گردهمایی اعضای هسته‌های گزینش شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی

همزمان با پانزدهم دی سالروز صدور فرمان بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در امر تشکیل نهاد گزینش، گردهمایی اعضای هسته‌های گزینش شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار شد.

نقش گزینش در افزایش سرمایه اجتماعی نظام اسلامی بسیار مهم است
به گزارش روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، در این گردهمایی جعفری دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: بهبود معیارها و روزآمدی روش های گزینش منابع انسانی به منظور جذب نیروی توانمند متعهد و شایسته و پرهیز از تعیین نظریه‌ها و نگرش های سلیقه ای شاخصه های اصلی رویکرد گزینش در راستای گام دوم انقلاب اسلامی است.
وی تصریح کرد: در حوزه برنامه‌ریزی حتماً باید افراد صالح گزینش شوند چنان‌که در توسعه منابع انسانی جذب افراد صالح نه ‌تنها برای اقتصاد بلکه در تمام حوزه‌ها از جمله سیاست و فرهنگ جزء ضروریات است.
جعفری افزود: انتخاب و گزینش کارگزاران نظام، توجه به تعهد، تخصص و تسلط و همراهی آنها با دیدگاههای کلان نظام و مقام معظم رهبری دارای اهمیت ویژه ای است و گزینش صحیح، افزایش سرمایه اجتماعی نظام را به دنبال دارد.

گزینش صحیح، تجلی شخصیت‌هایی فرهیخته همچون شهید سلیمانی را در پی دارد
بر اساس این گزارش داریوش امانی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز طی سخنانی اظهار داشت:
باید مکتب حاج قاسم سلیمانی و شهدا را درک کنیم و برای ارائه خدمت بی ادعا به مردم تلاش کنیم.
وی خاطر‌نشان کرد: تشخیص صحیح و گزینش نیروهای متعهد، تجلی شخصیت‌هایی فرهیخته همچون شهید سلیمانی را در پی دارد که به عنوان چهره‌ای منطقه‌ای و بین المللی و به عنوان اسوه مقاومت مطرح شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: امروز کارکنان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سازمانی فعالیت می‌کنند که خدمات متنوعی را به مردم ارائه می‌دهد و امیدواریم در مسیر شهیدان فعالیت کرده و عاقبت بخیر شویم.

هر کسی خود را خرج ولایت کند، بزرگ می‌شود
حجت الاسلام و المسلمین رضایی معاون آموزش هیات عالی گزینش نیز در این گردهمایی تصریح کرد:
هر کسی که خود را خرج ولایت کرد، بزرگ شد،چنان‌که حضرت زهرای اطهر (س) خود را خرج ولایت کرد و محور آفرینش شد. حاج قاسم سلیمانی هم اگر عزیز ملت شد، ثمره همین امر بود.
وی افزود: گزینشگران هم اگر خرج ولایت شوند، برکت و اثرگذاری در کارشان ایجاد می‌شود.

گزینش فعال، پویا و اثربخش، رکن پیشرفت سازمانهاست
در این گردهمایی هاشمی نیا سرپرست هیات مرکزی گزینش وزارت راه و شهرسازی گفت:
هدف هیات مرکزی گزینش تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای مفاد قانون گزینش و انجام اقدامات موثر است.
گزینش فعال، پویا و اثربخش، رکن پیشرفت سازمانهاست و با جذب افراد صالح، متعهد و توانمند و نظارت، هدایت و ایجاد وحدت رویه، نقش موثری در گزینش سرمایه های انسانی و در راستای گام دوم انقلاب اسلامی می‌تواند داشته باشد.

دلی لبریز از اخلاص، صفا و صمیمیت، گزینش نیروهای متعهد و خدمت رسان به نظام را به دنبال دارد
صادقی معاون هیات عالی گزینش در گردهمایی اعضای هسته‌های گزینش شرکتها و سازمانهای تابعه وزارت راه و شهرسازی نیز گفت:
دلی لبریز از اخلاص، صفا و صمیمیت می‌تواند گزینش نیروهای خدمت‌‌رسان و انسان های بی توقع، بی تکلف را در پی داشته باشد که در خدمت نظام اسلامی باشند وبا عشق و علاقه کار کنند.
وی افزود: باتوجه به حجم بالای مخاطبان و مراجعان وزارت راه و شهر سازی و خدمت رسانی این وزارتخانه به عموم مردم، گزینش در این وزارتخانه از اهمیت شایانی برخوردار است.

منبع:rmto.ir