news
1400/4/12

بهسازی و نگهداری راه های منتهی به مرز کشوربا اعتبار بالغ بر 315 میلیارد تومان

شانزدهمین نشست کمیته ساماندهی امور پایانه های مرزی با حضور قائم مقام ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، دبیر و اعضای کمیته ساماندهی پایانه های مرزی برگزار و گزارش عملیات بهسازی و نگهداری راه های منتهی به مرز کشوربا اعتبار بالغ بر 315 میلیارد تومان ارایه شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، در این نشست فرامرز مداح قائم مقام ریاست این سازمان و رئیس کمیته ساماندهی پایانه های مرزی با اشاره به اهمیت بهسازی راه های منتهی به مرز در بهبود وضعیت حمل و نقل بین المللی و ترانزیت در کشور اظهار داشت : طی سال 99 و سه ماهه اول سال جاری عملیات بهسازی و نگهداری راه های منتهی به مرز کشوربا اعتبار بالغ بر 315 میلیارد تومان انجام شد که مشتمل بر عملیات روکش آسفالت ، اجرای عملیات تثبیت ، تعریض و بهسازی و لکه گیری در 32 محور منتهی به مرزهای کشور است .
وی افزود : با بررسی های کارشناسی صورت گرفته در کمیته ساماندهی پایانه های مرزی محورهای دسترسی به پایانه مرزی اولویت بندی شده ، محورهای ارتباطی 11 مرز در اولویت قرار گرفت و پیگیری لازم برای تأمین اعتبار مورد نیاز صورت می پذیرد.
مداح در خصوص احداث جایگاه های سوخت در پایانه های مرزی اظهار داشت : به منظور تسهیل در تردد ناوگان و خدمات رسانی مطلوب به رانندگان ترانزیت این موضوع حائز اهمیت است و در جلسه کارشناسی این سازمان دردست بررسی است..
بر اساس این گزارش ، جواد هدایتی مدیرکل دفتر حمل و نقل بین المللی و ترانزیت و دبیر کمیته ساماندهی پایانه های مرزی به موضوع صدور خدمات کارت عابر بانک در پایانه های مرزی اشاره کرد و افزود: این موضوع در راستای رفع مشکلات رانندگان ترانزیتی برای دریافت خدمات در داخل کشور مطرح شده و مقرر است نشستی با حضور شرکت مجری و بانک عامل برگزار شده و ابعاد حقوقی و مالی بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ گردد.
گفتنی است در بخش دیگری از این نشست ، مهران قربانی مشاور رئیس سازمان با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران و کارکنان پایانه های مرزی ،افزود : علاوه بر دوره ها ی برنامه ریزی شده در راستای ارتقای دانش حرفه ای کارکنان ، می بایست بسته های آموزشی کاربردی به همراه سرفصل های مشخص ویژه سطوح مختلف مدیریتی و کارکنان تهیه و عملیاتی گردد.
شایان ذکر است، سایراعضای کمیته ساماندهی پایانه های مرزی با حضور در این نشست درخصوص هریک از بندهای دستورکار جلسه تبادل نظر کرده و پیشنهادهای راهبردی ارایه نمودند.

منبع:rmto.ir