news
1400/4/20

آسیب ها و راهکارهای برون رفت بخش حمل ونقل و راهداری بررسی شد

اولین نشست صمیمی هم اندیشی معاونین سابق حمل‌ونقل جاده ای وزارت راه و ترابری و روسای پبشین سازمان راهداری حمل‌و نقل جاده‌ای با رویکرد مروری بر چهاردهه خدمات حمل‌و نقل در بخش حمل نقل جاده ای و راهداری و راه های برون رفت از مشکلات این بخش برگزار شد.

به‌گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این نشست که به همت این سازمان ترتیب یافته بود شش نفر از روسای پیشین سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و معاونین اسبق حمل‌ونقل جاده ای وزارت راه ‌وترابری بعد از پیروزی انقلاب تا کنون، دیدگاه‌های خود را با هدف انتقال تجارب، به اشتراک گذاشتند و با مروری بر رویکردها ، خاطرات و نقاط قوت و ضعف در بخش حمل ونقل جاده ای و راهداری ، رویکردهای جدیدی را با تکیه برتجارب یادشده ترسیم کردند.

براساس این گزارش، امانی معاون وزیرراه و شهرسازی و رئیس این سازمان در این نشست ضمن تشکر و قدردانی از زحمات روسای پیشین این سازمان در طول چهل سال گذشته، بر ضرورت بهره‌گیری از مدیریت دانش و اشتراک دانش در پیشبرد اهداف بلند سازمان تاکید کرد و اظهار داشت: امروز هیچ‌کسی نمی‌تواند به تنهایی و بدون روحیه مشارکتی،برنامه ها و اهداف مورد نظر یک سازمان رابه پیش ببرد. بنابراین اقدامات انجام‌شده در سازمان، حاصل تلاش پیشینیان است و باید آن را قدر بدانیم و امروز فرصتی یافتیم که بعد از ۴۰ سال بتوانیم افرادی که سکان‌دار سازمان راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای و یا در گذشته تحت عنوان معاون حمل‌ونقل جاده ای وقت وزارت راه‌وترابری فعالیت داشتند از تجارب آنان به ‌نحو احسن استفاده کنیم.

وی افزود؛بسیاری از فعالیت ها و برنامه ها در بخش حمل وتقل و راهداری،حاصل،سالها تلاش و راهبری سکانداران پیشین سازمان بوده ،که بعضا به علت گسست روابط و ضعف انتقال تحارب،به وادی فراموشی سپرده شده، در حالیکه با اتخاذ رویکرد اشتراک دانش و بهرگیری از تجارب پیشینیان، زمان اجرا و هزینه مترتب برتداوم آن برنامه، نیز کاهش می بابد.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای،یکی از آفت ها و آسیب های جدی سازمان ها را ضعف مستند سازی، خود محوری و کم توجهی به اصول مدیریت و فرآیندهای توسعه سازمانی دانست و با ذکر کلامی از بزرگان عرصه علم و دانش اظهار داشت: همانگونه که نیوتون در باب استفاده از تجارب عنوان داشته است:ماهیت علم و تجربه،تراکمی است و این دانشمند اعلام داشته است: اگرموفق شده آینده را ببیند ،به این دلیل بوده است که بردوش پیشینیان ایستاده بود.

وی با ارایه گزارشی از و ضعیت موجود و مشکلات بخش راهداری و حمل ونقل جاده ای و راهبردهای قابل اعمال گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و وضعیت بودجه تخصیصی برای بخش حمل ونقل و راهداری و ناکافی بودن آن برای اجرای پروژه ها، تعریف منابع مالی پایدار، یک ضرورت جدی است و انتظار می رود در این نشست، تجربه های موفق برای رسیدن به این مهم بررسی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی لزوم منطقی سازی مطالبات و پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در چارچوب فرآیندهای تعریف شده را یاد آور شد وتصریح کرد: یکی از مشکلات رو به تزاید، پیگیری اغلب نمایندگان در حوزه های انتخابیه ذی ربط در خصوص راه های روستایی و اعتبارات این بخش است در صورتیکه اعتبارات راه روستایی به صورت استانی بوده و انتظار می رود نمایندگان محترم، ازمسئولان استانها این پیگیری ها را انجام دهند و به تامین اعتبارراه های روستایی کمک نمایند و سازمان نیز در حوزه عملیاتی، تمام توان خود را بکار خواهد گرفت.

این گزارش حاکیست در این نشست مدیران ارشد پیشین سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، با ارایه نکاتی درباره موارد مبتلا به بخش حمل ونقل و راهداری از جمله مشکلات ساختاری و اعتباری،هریک جدا گانه راه های برون رفت از این مشکلات را مطرح و خواستار تمرکز و توجه جدی برای اعمال و اجرای آن شدند.

دکترمهدی کرباسیان معاون وقت حمل و نقل جاده ای وزارت راه و ترابری:

ساماندهی بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای، نیاز به اتخاذ تصمیمات ساختاری و اساسی دارد.

وضعیت حمل و نقل می تواند جایگاه خوبی در اقتصاد کشور داشته باشد.

ترانزیت از شانس‌های اساسی کشور و راهکاری برای ایجاد درآمد مطلوب از طریق شبکه حمل و نقل است

زحمات و خدمات توأم با مشقت و دشواری که در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ارائه می‌شود، با توجه به شرایط کنونی قابل تقدیر است.

مهندس محمد سعید نژاد معاون وقت حمل و نقل جاده ای وزارت راه و ترابری و رئیس سازمان حمل و نقل و پایانه‌های کشور

برگزاری این نشست اقدامی خلاقانه و ارزشمند و توفیقی برای گردهم آمدن مدیران پیشین این سازمان است.

امروز حمل و نقل، حوزه ای پرتنش و همراه با دشواری و مخاطرات فراوان است.

اتصال به منابع پایدار با ماهیت خودکفایی از ضرورت‌های این حوزه به شمار می‌آید.

موضوع حمل و نقل در مدیریت ارشد کشور مغفول واقع شده است.

 

مهندس مسعود خوانساری معاون سابق وزیر و رئیس سازمان حمل و نقل و پایانه‌های کشور

شناسایی چالش‌های اساسی بخش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ضرورت‌های این بخش به‌شمار می‌آید و

تلاش برای رقابتی کردن حمل و نقل و خارج کردن بخش راهداری از حالت دولتی و سپردن به بخش خصوصی از عمده‌ترین راهکارها برای برون‌رفت از مشکلات بخش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

مهندس محمد بخارایی معاون اسبق وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

ابتکار در فراخوان مدیران اسبق سازمان و چهره‌های ماندگاری که خدمات موثری در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از خود به جای گذاشته‌اند، فرصتی مناسب برای بهره‌گیری از دیدگاه‌ها و نقطه نظرات افرادی است که نسبت به این حوزه تعلق خاطر دارند.

توانمندسازی، سپردن امور به افراد توانمند، شناسایی فرصت ها، ظرفیت‌ها و ارتباطات و استفاده بهینه از آنها در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای از جمله مواردی است که با توجه به شرایط کنونی باید مورد توجه قرار گیرد.

مهندس داود کشاورزیان معاون سابق وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

لازمه ساماندهی حوزه راهداری، تعریف شاخص با توجه به شرایط حاکم بر هر استان می باشد.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در زمینه حمل و نقل مسئولیت ملی دارد و تصمیمات اتخاذ شده در این حوزه بر تولید اثرگذار است .

منبع: rmto.ir