news
1400/7/7

به کارگیری از حداکثرظرفیت ناوگان حمل و نقل جاده ای درسفرهای بازگشت زائران اربعین حسینی

معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست ویدیو کنفرانسی مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور، بر به‌کارگیری حداکثر ظرفیت ناوگان حمل و نقل جاده ای در سفرهای بازگشت زائران اربعین حسینی از مرزهای غربی به کشور تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با بیان اینکه تکریم و خدمت رسانی به زائران تکلیف شرعی است و می بایست از توانمندی ناوگان و نیروی انسانی موجود در استانها بهره گیری حداکثری به عمل آید، اظهار داشت: با توجه به بازگشت تعدادی از زایران ازمرزهای زمینی ، همه استان ها در تأمین ناوگان مورد نیاز بر اساس سهمیه های تعیین شده و زائران اعزامی به کشور عراق می بایست هماهنگی ها و برنامه ریزی های لازم را انجام داده و بر اجرای مطلوب روند جابجایی و بازگشت زائران به مقصد استان‌های سراسر کشور نظارت مستمر تا پایان سفرهای بازگشت داشته باشند.
وی اظهار امیدواری کرد، با بکارگیری توانمندی موجود در استانها و حضور نیروهای انسانی و کارشناسان در پایانه ها مسافربری ،جابجایی مطلوب و ایمن زائران اربعین همچون سال‌های گذشته به نحو احسن مدیریت و اجرا شود.
امانی همچنین از تلاش و پشتکار تمامی استان ها برای حمل کالاهای اساسی از مبدا بنادر اصلی به سایر نقاط کشور تقدیر کرد و افزود : به منظور تخلیه هر چه سریعتر کالاهای موجود در بنادر اقدامات و برنامه های بخش حمل و نقل کالا با قوت استمرار داشته و در اولویت فعالیت های جاری قرار گیرد.
فرامرز مداح قائم مقام ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، طی سخنانی با اعلام آماده باش ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به طور شبانه روزی در خدمت رسانی به سفرهای بازگشت زائرین اربعین حسینی، تاکید کرد: استان هایی که زائر بیشتری به کشور عراق سفر کرده اند، می بایست ناوگان بیشتری برای سفر های بازگشت زائران به مقصد مرزهای غربی کشور اعزام کنند.
بر اساس این گزارش محمد تیموری معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تقدیر از خدمات همکاران به ویژه در استانهای مرزی کشور، خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را یک وظیفه و اولویت ملی عنوان کرد و افزود: با توجه به هماهنگی های به عمل آمده برای ارائه خدمات شایسته درپایانه های مرزهای غربی کشور، اعتبارات مورد نیاز تامین شده و هماهنگی های لازم با سایر دستگاههای ذی ربط وستاد مرکزی اربعین به عمل آمده است.
در بخش دیگری از این نشست رضا اکبری معاون راهداری این سازمان با تاکید بر اجرای مصوبات نشست هماهنگی راهداری زمستانی بیان کرد: از این پس با راه اندازی سامانه جامع راهداری، تمامی اطلاعات مربوط به گزارش ها ، آخرین وضعیت راهها، عملکردها و پروژه‌های راهداری در این سامانه ثبت شده و با توجه به شناسایی وضع موجود طرح ها و برنامه های مورد نیاز تا پایان سال بررسی و اعتبارات لازم تامین خواهدشد.
گفتنی است در این نشست ، معاونین و اعضای هیات عامل این سازمان ، مدیران ستادی و مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر کشورحضور داشتند و راه کارهای پیشنهادی در حوزه ذی ربط بیان کردند.
شایان ذکر است به منظور خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی هم زمان با ایام بازگشت زائران از مرز های غربی کشور ، قرارگاه مرکزی حمل و نقل زائران از امروز در محل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای راه اندازی شد.

منبع:rmto.ir