news
1400/7/26

1000میلیارد ریال صرفه جویی در تامین عرشه پلهای در دست احداث در سطح کشور

در یک سال گذشته با اقدامات انجام شده در راستای نصب ، مونتاژ و تامین قطعات فلزی پلها ، از قطعات فولادی باقیمانده پلهای فلزی در کشور، 1000میلیارد ریال در تامین عرشه پلهای در دست احداث در سطح کشور صرفه جویی شده است .

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، رضا اکبری معاون راهداری این سازمان با اعلام این مطلب افزود :
با برنامه¬ریزی انجام شده و در یک اقدام جهادی در حوزه راهداری کشور ، تعداد قابل توجهی قطعات و اعضای فولادی مربوط به باقیمانده پلهای فلزی که در چند دهه گذشته در سطح کشور در انبارهای ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده¬ای سراسر کشور موجود بود ، به چند پایگاه مرکزی در سطح کشور انتقال داده شد و با نصب و مونتاژ و تامین نواقص قطعات مورد نیاز، عرشه های فلزی قریب به 28 دستگاه پل بزرگ در بازه زمانی شهریور 1399 الی شهریور 1400 تامین و به محل اجرای پروژه ها در سطح کشور انتقال داده شد.
اکبری خاطر نشان کرد :
طول کل پلهای ساخته شده از این قطعات حدود 820 متر و وزن قطعات در حدود 2000 تن برآورد شده است که این قطعات عمدتاً شامل شاهتیرهای فولادی I شکل در سایز و ابعاد و دهانه¬های مختلف و همچنین قطعات پلهای خرپایی هستند و از استانهای اصفهان، تهران، لرستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، ایلام و کرمان تامین شده است .
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای همچنین اظهار داشت :
28 دستگاه پل در استانهای آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، ایلام، گلستان، قزوین، گیلان، فارس، مازندران، جنوب کرمان، چهارمحال و بختیاری، همچنین استانهای کردستان، کرمانشاه، البرز، لرستان و هرمزگان تامین شده و در حال اجرا است و تعدادی هم بطور کامل نصب شده است.
شایان ذکر است اکبری ارزش ریالی این قطعات و عرشه پلهای ساخته شده از این قطعات حدود 1000 میلیارد ریال برآورد کرد که برای تامین آن هزینه ای به جز حمل قطعات انجام نشده است.

منبع:rmto.ir