news
1400/8/3

راهداری کشور در خط اول تولید علم در دنیا حضور دارد

طی سه سال گذشته ، حداقل 30 مقاله علمی – پژوهشی توسط همکاران شاغل در حوزه راهداری کشور در مجلات علمی معتبر خارجی ISI (حداقل 20 مقاله )و مجلات علمی – پژوهشی معتبر داخلی ( حداقل 10 مقاله ) منتشر شده است .

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، رضا اکبری معاون راهداری این سازمان با اعلام این مطلب افزود :
با توجه به اینکه مقالات منتشر شده در مجلات علمی معتبر دارای نمایه ISI که در رتبه های Q1 و Q2 قرار داشته باشند ، یکی از شاخصهای نظام رتبه بندی موسسات علمی در دنیا است ، حوزه راهداری این سازمان به عنوان یک دستگاه اجرایی و عملیاتی ، در کنار سایر دانشگاهها و مراکز علمی – پژوهشی داخلی ، آخرین یافته های علمی و اجرایی خود را در زمینه های مختلف تخصصی راهداری منتشر کرده است .
اکبری همچنین اظهار داشت :
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای آخرین یافته های خود را در زمینه های روسازی ، ایمنی راه و ابنیه فنی در مجلات معتبر علمی بین المللی ISI انتشار داده است و اکثر مقالات منتشر شده به نام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ثبت شده است .
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین افزود :
درراستای انجام این اقدامات علمی اکنون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در زمره موسسات علمی تولید علم در پایگاههای علمی معتبر جهانی به ثبت رسیده است .
اکبری با اشاره به اینکه علاوه بر این مقالات ، چندین اختراع داخلی نیز به ثبت رسیده است ، اظهار داشت :
ثبت یک پتنت بین المللی ، چاپ تعدادی فصل – کتاب یا BOOK- CHAPTER بین المللی ، یک کتاب بین المللی ، تعدادی گزارش و حتی استاندارد بین المللی و چاپ چندین کتاب تخصصی از دیگر فعالیتهای علمی همکاران حوزه راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طی سنوات اخیر بوده است .

منبع:rmto.ir