news
1400/8/8

آغاز دور جدید پایش شبکه راه‌های فرعی کشور – PMS

دور دوم پایش وضعیت رویه راه‌های فرعی کشور از روز شنبه هشتم آبان‌ماه با فعالیت دو اکیپ مجهز به تجهیزات هوشمند ارزیابی راه‌ها و تصویر برداری خودکار و با همکاری آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک آغاز می‌شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، دکتر حمزه ذاکری مدیرکل دفتر مطالعات راهبردی و اقتصاد حمل و نقل این سازمان با اعلام این مطلب اظهار داشت:
در راستای اجرای برنامه های تحول فناورانه سازمان، تولید و توسعه سامانه های هوشمند و داده محور به‌عنوان یک رسالت راهبردی با رویکرد افزایش کارآمدی و استفاده از ظرفیت های موجود، پیگیری جدی شده است.
ذاکری خاطرنشان کرد: با تکمیل مرحله تحلیل اطلاعات و بارگذاری نتایج در سامانه یکپارچه مدیریت روسازی، امکان برنامه ریزی سیستماتیک نگهداری راه های فرعی کشور و اولویت بندی بهینه پروژه ها با توجه به منابع محدود، برای سال 1401 امکانپذیر می شود.
وی همچنین خاطر نشان کرد:
نسخه جدید سامانه مدیریت روسازی راه‌های کشور، با ایجاد قابلیت های جدید مانند داشبوردهای مدیریتی، مدل های اضمحلال، تخصیص رویکردهای نگهداری، نقشه های نواری و اخذ گزارش های متنوع و تلفیق داده ها، امکان دسترسی به یک سیستم داده محور جهت تصمیم گیری های مدیریتی را محقق کرده است.
ذاکری عنوان کرد: با توجه به قابلیت های جدیدی که بر اساس آخرین استانداردها ، مبانی علمی و تخصصی روز دنیا طراحی شده، این سامانه از دستاوردهای جدید تحول فناوری در وزارت راه و شهرسازی و در راستای استقرار حکمرانی داده در شفافیت فرآیندهای عملیاتی محسوب می شود.
وی افزود: پس از تجربه موفق برنامه ریزی سیستماتیک دور سوم رویه راه های شریانی در سال 1400 که با پشتیبانی و حمایت معاون راهداری انجام شد، بروز رسانی وضعیت 40000 کیلومتر از راه های فرعی با پشتیبانی معاون راههای فرعی و روستایی، معاون برنامه ریزی، دفتر نگهداری راههای فرعی و روستایی، دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات و ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر کشور تا پایان سال انجام خواهد شد.

منبع:rmto.ir